Enemy Front – upamiętnienie Powstania Warszawskiego. Światowa godzina „W”.

enemy front powstanie warszawskie

To już kolejny wpis, którego motywem przewodnim jest gra. Tym razem chodzi o Enemy Front, ale nie będę pisał o akcji promocyjnej tytułu, a wręcz odwrotnie. W tym przypadku to gra będzie promowała, choć mam wrażenie, że to złe słowo, Powstanie Warszawskie.

1 sierpnia o godzinie 17:00 czyli w dniu wybuchu Powstania – gra na 1 minutę zatrzyma się. W ten sposób gracze z całego świata będą mogli oddać cześć powstańcom, dokładnie tak samo jak robią to warszawiacy – czyli przerywając to co w danej chwili robią. Akcja zaplanowana została globalnie, a jej celem jest zwrócenie uwagi na największą akcję militarną przeprowadzoną przez ruchu oporu w całej okupowanej Europie. Na stronie docelowej www.itwasntagame.com znajdą się materiały dotyczące Powstania, a także krótki film, który zapewne doskonale znacie, a który pokazuje w godzinę „W” w Warszawie.

Na stronie będzie można oddać hołd powstańcom również wirtualnie poprzez publikację postu na swojej facebookowej tablicy. Bardzo podoba mi się pomysł na tego typu akcję, tym bardziej, że gra „Enemy Front” dzieje się głównie właśnie podczas Powstania Warszawskiego, a samo miasto zostało bardzo dobrze odwzorowane. Świetne połączenie zarówno z samą grą jak i walor edukacyjny, a dodatkowo upamiętnienie Powstania. Jak dla mnie pomysł jest świetny i chętnie zobaczyłbym kontynuację w kolejnych latach… niekoniecznie tylko w Enemy Front. Takich akcji nigdy za dużo. Za przygotowanie kampanii odpowiedzialny jest wydawca gry – firma CI Games oraz polski oddział McCann Worldgroup.

I jeszcze na mała dygresja – godzina „W” w Warszawie to coś niesamowitego, niby co roku wiadomo, że całe miasto zatrzyma się na minutę, zawyją syreny – można pomyśleć, że to nic takiego skoro rok w rok dzieje się tak samo. Otóż nie. Za każdym razem, każdego roku 1 sierpnia o 17:00 coś ściska mnie w żołądku i sprawia, że mam ciarki na całym ciele. Nie chcę dyskutować i rozstrzygać kwestii co do słuszności Powstania, ale wiem jedno – ludziom, którzy zdecydowali się walczyć należy się największy szacunek!

Comments

comments

Komentarze są wyłączone.