Futbolowi geniusze czy wariaci?

special teams rams

Pewnie po ostatnim weekendzie wielu kibiców futbolu zadaje sobie podobne pytanie. Chodzi o te najbardziej niedoceniane, pomijane, spadające na dalszy plan formacje specjalne. Tym razem jednak wyszły na pierwszy plan i zrobiły to w sposób spektakularny. Tak spektakularny, że zasłużyły sobie na dzisiejszy wpis.

Koncertowe, genialne, odważne – można wręcz powiedzieć na granicy szaleństwa decyzje zadecydowały o wynikach meczów i to zarówno w NFL jak i na naszym podwórku w finale PLFA II. To co łączy te akcje to fakt, że były one gwoździem do trumny… Seahawks – zarówno tych z Seattle jak i tych z Sopotu.

Zacznę od NFL i meczu, w którym Rams okrutnie pokarali Seattle w special teams. Najpierw ich punt return, zamieniony na touchdown w sposób dziecinny, banalny, aż wręcz niemożliwy do wykonania przy zawodnikach tej klasy, a jednak. Najprostsza sztuczka okazała się zabójczo skuteczna.

Jakby tego było mało, na 3 minuty przed końcem zrobili coś jeszcze lepszego. Nie wiem – żeby coś takiego zagrać trzeba chyba być całkowicie nienormalnym albo zupełnie pozbawionym nerwów. Minimalne prowadzenie, do końca ledwo 3 minuty, 4 próba na własnym 18 jardzie, do zdobycia pierwszej próby jakieś 4-5 jardów. I co? Większość drużyn zagrałaby punt, ale nie…

Szaleństwo, kompletne szaleństwo, które sprawia, że Rams wygrywają drugi mecz w sezonie.

To było NFL, ale u nas też się działo. Mecz o Mistrzostwo PLFA II – może minuta do końca, może mniej. Sytuacja podobna jak opisana wyżej, 4 próba, własna połowa boiska i podobna decyzja, tyle że w skutkach znacznie, znacznie gorsza. Bo Seahawks jednak się nie udało. Udało się za to Rebels, którzy wykorzystali okazję i dzięki kopnięciu z pola złote medale powędrowały do nich. Seahawks pozostało jedynie rozmyślanie, co by było gdyby jednak odkopnęli piłkę. Opisana akcja zaczyna się od 10:21.

Jaki z tego weekendu wniosek, ano taki – trenujcie formacje specjalne, trenujcie i doceniajcie swoich kickerów, punterów, doceniajcie dobre bloki, doceniajcie ładne tackle w kick-offach bo takie zagrania odpowiednio przećwiczone na treningu i powtórzone kilkaset razu mogą dla Was wygrać Mistrzostwo! Sami wiecie, że czasami decyduje zaledwie 1 skuteczne, bądź też nieskuteczne podwyższenie. I na nic może zdać się nawet i 5 touchdownów jeśli special team nie zrobi tego co do niego należy.

Jeśli spodobał Ci się tekst polub mój fanpage na facebooku i nie przegap kolejnego wpisu.