Gra od Panthers Wrocław

panthers game

Przyznaję, że ten news mnie zaskoczył i to zaskoczył mega pozytywnie. Po raz pierwszy w Polsce zetknąłem się z grą mobilną wydaną pod marką klubu sportowego. Wydawać by się mogło, że takie coś stworzą kluby z ogromnymi budżetami jak choćby Legia czy Lech, tymczasem gra pojawiła się pod marką Panthers Wrocław.

Jeśli spojrzeć na to od strony środowiska futbolowego to nie ma się czemu dziwić. Oni robią wszystko inaczej, nie idą wyznaczonymi ścieżkami, dzięki czemu w tej chwili to najdynamiczniej rozwijający się sport w Polsce, który każdego roku przyciąga kolejnych zawodników, kibiców i mam nadzieję, że już za chwilkę sponsorów. Jedyne czego w tej chwili brakuje futbolowi to moim zdaniem… większe zainteresowanie mediów. Bez nich żaden, absolutnie żaden sport nie ma szans się rozwinąć.

Świetnym pomysłem na zwrócenie ich uwagi było właśnie zrobienie czegoś niestandardowego – jak Panthers. Wypuszczenie gry, nawet tak prostej spowodowało, że o klubie napisały lokalne media, a dodatkowo artykuł pojawił się także na portalu sport.pl.

Sama gra – jak już napisałem jest prosta, banalnie prosta. Wcielamy się w kickera Panthers i kopiemy field goale. Nie ma tutaj większej filozofii jest to idealny zabijacz czasu podczas podróży chociażby metrem. Po ściągnięciu i odpaleniu apki ukazuje nam się menu startowe, w którym do wybrania jest niewiele opcji.

panthers gra menu

Pierwsze kroki, przynajmniej ja, kieruję standardowo do instrukcji. Tapnij, przeciągnij, weź pod uwagę kierunek wiatru i już wszystko umiesz, można grać.

panthers gra instrukcja

Zatem zaczynamy – mamy 3 „życia”. Jeśli nie trafimy w bramkę to tracimy jedno z nich. Gramy do momentu, aż nie spudłujemy po raz trzeci.

panthers gra field goal

panthers gra kick

Kiedy nie trafimy po raz trzeci – kończymy zabawę. Aplikacja zapamiętuje Twój najlepszy wynik i wyświetla go po zakończeniu każdej gry. Mi udało się uzyskać 6670 punktów bo na tyle starczyło mi czasu w metrze. Ciekawe jak radzą sobie we Wrocławiu – w końcu nie mają metra ;)

panthers gra wyniki

I w zasadzie to tyle – raczej Futbol od Panthers Wrocław hitem na miarę Angry Birds nie będzie, nie spędzicie też przy tej grze z wypiekami na twarzy wielu wieczorów, ale gorąco polecam ściągnąć i chociaż chwilę pograć. Szczególnie na poziomie „trudny”, bo opcję amator ogarnął nawet mój 3 letni syn, który przed spaniem koniecznie chce „pokopać”. Widać futbol odziedziczył w genach.

Gra w google play zbiera świetne opinie, na 38 osób, aż 33 z nich przyznało jej maksymalną możliwą notę  – w dużej mierze dzięki zawodnikom i to niekoniecznie tylko Panthers. Z pobraniami jest już gorzej bo z danych wynika, że zainstalowało ją trochę ponad 100 osób. Przydałoby się to o czym wspomniałem wcześniej – czyli wsparcie mediów, promocja już nie mówiąc o reklamie, bo jak mawiał klasyk „skąd Ci biedni ludzie mają o tym wiedzieć”. Cóż żyjemy w takiej rzeczywistości w jakiej żyjemy i kasa na promowanie gry to chyba ostatni z wydatków jakie w ogóle rozważałby zarząd którejkolwiek z drużyn.

opinie panthers gra

Marzy mi się, żeby powstała taka gra niezależnie – może pod patronatem PZFA – gdzie wprowadzi się jakieś współzawodnictwo pomiędzy poszczególnymi klubami, gdzie kibice i zawodnicy będą mogli wybrać swoją drużynę i rywalizować między sobą. Nie jest to taki pomysł całkowicie bez sensu, bo do aplikacji można wpiąć reklamy i jestem przekonany, że inwestycja jeśli chodzi o finanse zwróciłaby się raczej szybko, już nie wspominając o efekcie PRowym i marketingowym.

Póki co jednak mamy grę od Panthers także – „Shareujcie, lajkujcie” niech dowie się o niej jak najwięcej osób. Aplikację można pobrać ze sklepu google play – KLIK.

Jeśli spodobał Ci się tekst polub mój fanpage na facebooku i nie przegap kolejnego wpisu.

Comments

comments

Komentarze są wyłączone.