Lexus Hoverboard – zrobili to

lexus hoverboard

Wczoraj wrzuciłem filmik z motocyklem jeżdżącym po wodzie, dzisiaj mam coś równie dobrego. Pamiętacie latającą deskę Martiego McFly’a z „Powrotu do przyszłości”? Było wiele fakeów, które pokazywały coś co wyglądało jak taka deska, tym razem jednak to nie fake. Lexus pokazał swoją latającą deskę.

No dobra nie jest to do końca tak. Lexus Hoverboard opiera się na podobnej zasadzie co maglev – czyli japoński superpociąg, który unosi się nad specjalnie skonstruowaną magnetyczną szyną. Deska Lexusa zbudowana jest z chłodzonych ciekłym azotem półprzewodników i magnesów i może unosić się jedynie – podobnie jak maglev – nad specjalą szyną. Nie da się tym niestety latać nad dowolnymi powierzchniami.

Lexus już oficjalnie zapowiedział, niestety, że nie zamierza przystąpić do masowej produkcji hoverboardów i rozwijania tej technologii, a całe przedsięwzięcie było stworzone jedynie na potrzeby marketingowe.

W każdym razie wygląda to świetnie i pokazuje, że wydawać by się mogło niemożliwe rzeczy są jak najbardziej realne do zrobienia.

Comments

comments