PLFA 2016 – start sezonu!

plfa 2016 spot

2 kwietnia rusza 11 sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Po kilku miesiącach przerwy wreszcie na boiska powrócą rozgrywki ligowe. Ale dzisiaj nie o lidze będzie, nie o meczach, nie o zawodnikach. Dziś o wideo promującym rozpoczęcie nowego sezonu.

Od mniej więcej roku na swoim kanale na youtube PLFA umieszcza filmy dotyczące reprezentacji Polski, promo zapraszające na SuperFinały, ogólnie daje radę. Myślę, że jeśli chodzi o promocję i podejście do marketingu to jesteśmy w Europie w ścisłej czołówce, o ile w ogóle nie na pierwszym miejscu.

Idealnie w taki obraz sytuacji wpisuje się najnowszy spot promujący zbliżające się rozgrywki. Moim zdaniem jest to jak do tej pory najlepszy filmik promocyjny wyprodukowany przez PLFA. Obejrzałem go kilka razy. Podoba mi się w nim energia, dynamika, ujęcia, muzyka – udało się stworzyć w tym promo świetny klimat. Moim zdaniem filmik ten idealnie nadaje się do tego do czego został stworzony, czyli przyciągnięcia na trybuny osób, które do tej pory nie miały bliższego kontaktu z tą dyscypliną sportu.

Jedyne czego mi zabrakło to coś w rodzaju motywu przewodniego ujętego w tytule, który określiłby zbliżający się sezon. Bardzo często właśnie taki zabieg stosuje się przy organizowaniu gal bokserskich czy MMA. Na przykład zbliżająca się Polsat Boxing Night ma swój slogan – Finall Call, gra UFC 2 promowana trailerem również ma swój slogan – Finish The Fight (pisałem o niej tutaj). Jedynie tego mi zabrakło i nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym jako podpis coś w tym stulu – „PLFA 2016 – Experience the Game”. No ale to drobiazg. A tymczasem zapraszam na 50 sekund najlepszego futbolu w Polsce.

 

Comments

comments