Reklamy z Super Bowl – subiektywny przegląd

reklamy superbowl 1

Super Bowl, czyli finał rozgrywek futbolu amerykańskiego, to prawdziwe święto w USA. Dla kibiców jest to święto sportowe, ale podczas Super Bowl swoje święto mają także reklamy! Dzieje się tak dlatego, że rok w rok Super Bowl ściąga przed telewizory ponad 100 milionów osób w samych tylko Stanach.

Wiele firm specjalnie na finał przygotowuje nowe spoty, które mają zwrócić uwagę i zawładnąć sercami widowni. Co rok jest to świetny materiał do tego, aby zobaczyć w którym kierunku rozwija się branża reklamowa. W tym roku dość wyraźnie widać, że kreacje poszły w stronę emocji i opowiadania historii i jak sami zobaczycie za chwilę, nie bez powodu użyłem dwa zdania wcześniej zwrotu o „zawładnięciu sercami” widzów.

Nie wiem czy się starzeję, czy to jeszcze objawy Super Bowl’owej imprezy, ale najbardziej spodobały mi się te reklamy, gdzie pokazane są właśnie emocje, relacje między ludźmi, a nie produkty i ich zalety. Era marketingu „Human to Human” nadchodzi coraz szybciej. Co do samych reklam to w tym roku jestem trochę rozczarowany, choć może miałem za duże oczekiwania, no sam nie wiem. W każdym razie jeśli chcecie przejrzeć wszystkie filmy reklamowe, które pojawiły się podczas Super Bowl to… nie warto. Jest tam dużo średnich, albo wręcz słabych produkcji. Nie chcę wyjść na malkontenta, ale serio spodziewałem się więcej.

Aha i ciekawostka – za wyemitowanie 30 sekundowej reklamy trzeba było zapłacić w tym roku 4,5 (cztery i pół!) miliona dolarów. Całkiem przyjemna sumka, sami przyznacie.

No ale do rzeczy – poniżej mój osobisty „The Best Of” czyli reklamy z Super Bowl. Kolejność przypadkowa. Wszystkie są świetne! Przygotujcie chusteczki do ocierania łez ze wzruszenia.

Nissan: With Dad

Microsoft: Braylon O’Neill

McDonald’s: Pay With Lovin’

Dove Men+Care: #RealStrength

Toyota: My Bold Dad

I jeszcze coś na koniec, coś bez czego zestawienie byłoby niekompletne. Co prawda spot z trochę innej kategorii, ale za to jaki ładny ;)

Victoria’s Secret

Comments

comments

Komentarze są wyłączone.