Super Bowl 2013 – reklamy

super bowl 2013

Jak co roku czekam z niecierpliwością na Super Bowl… i to z dwóch powodów: pierwszym z nich jest sam mecz, w tym roku na przeciwko siebie staną faworyzowani San Francisco 49ers oraz Baltimore Ravens, którzy swoją postawą sprawili największą niespodziankę tego sezonu. Drugim powodem oczywiście są reklamy, które pojawiają się pomiędzy kwartami czy też w przerwach w grze. Co ciekawe w Stanach futbol całkowicie podporządkowany jest prawom telewizji – np. jeśli w trakcie meczu jest zbyt mało przerw wynikających z gry (branie czasu przez trenera, konsultacje sędziowskie, etc) to zarządzane są dodatkowe przerwy… tylko po to, żeby wyemitować w nich kolejne spoty.

Wracając do Super Bowl – od kilkudziesięciu lat toczy się prawdziwa „wojna reklamowa” o to, która z firm przygotuje najlepszy spot na to wydarzenie. Zazwyczaj premiery reklamówek mają miejsce właśnie podczas meczu, jednak czasem działy marketingu decydują się wypuścić reklamę kilka dni wcześniej.

W tym roku jest podobnie. Przejrzałem to co zostało opublikowane i niestety, ale mocno się rozczarowałem. Nie znalazłem zbyt wielu reklam, które by mnie zachwyciły. Jasne jest dużo poprawnych, fajnie zrealizowanych, ale prawdziwego „wow” póki co nie widziałem.

Wybrałem jednak kilka, którym najbliżej do wspomnianego przed chwilą „wow”.

Samsung – The Next Big Thing – Galaxy III. Za inteligentne poczucie humoru. Swoją drogą to ten spot pięknie spina klamrą historię. Pamiętacie firmę, która stała się rozpoznawalna dzięki reklamie podczas Super Bowl – jakieś 30 lat temu? ;)

Audi. Za hasło.

Hyundai – Hyundai Santa Fee – Epic Playdate. Za pomysł i hasło o epickości.

God of War: Ascension „From Ashes”. Producenci gier słyną z przygotowywania świetnych trailerów, a ten jest jednym z najlepszych.

I może w ramach ciekawostki bo sama reklama jakoś mnie nie zachwyca:
Kia – Kia Sorento „Space Babies”

Comments

comments

Jedna myśl nt. „Super Bowl 2013 – reklamy

  1. Pingback: Najlepsze reklamy z Super Bowl – mocno subiektywna lista | enjoy