YouTube – musisz tu być ze swoimi treściami!

youtube logo

Na początku zadam z pozoru bardzo proste pytanie – czym jest YouTube? Większość z Was, drodzy czytelnicy, w myślach już uznało mnie za idiotę, bo kto pyta o takie rzeczy skoro odpowiedź jest oczywista – przecież to serwis z treściami wideo.

Błąd moi drodzy! YouTube to w tej chwili druga największa wyszukiwarka internetowa na świecie. Jest większy niż: Bing, Yahoo, AOL i Ask razem wzięte! Zdziwieni?

Potraktowanie YouTube’a jako wyszukiwarki wręcz wymaga aby spojrzeć na tę witrynę, choć dużo bardziej adekwatnym określeniem będzie określenie na tę platformę, trochę inaczej niż jedynie przez pryzmat samego wideo. Zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę jak ważne jest aby kolokwialnie mówiąc „być w google”. Za jakiś czas podobnie będzie z YouTube. Wideo w internecie nie jest już niczym niezwykłym, stało się zwykłą, powszechną treścią, co więcej, treścią preferowaną przez użytkowników, którzy wolą oglądać niż czytać. Tę dość śmiałą tezę potwierdzają statystyki. Zasięg YouTube w Polsce to już ponad 15 milionów użytkowników, co oznacza, że blisko 3/4 osób korzystających z internetu ogląda również wideo umieszczone w tym serwisie. YouTube jest 3 najpopularniejszą stroną wśród polskich internautów – tego serwisu zwyczajnie nie można pominąć przy tworzeniu planów marketingowych.

megapanel listopad

Już teraz trzeba korzystać z potencjału jaki oferuje i to nie tylko w zakresie kampanii wideo preroll (choć to też bardzo skuteczna forma), ale również w zakresie tworzenia własnego kanału i produkowania wartościowych treści. Potraktujcie YouTube jako wyszukiwarkę i miejsce, w którym informacji na temat Waszych produktów oraz usług szukać będą potencjalni Klienci. Określenie content marketing, które ostatnimi czasy jest odmieniane przez wszystkie osoby i przypadki, nie może dotyczyć jedynie tworzenia angażujących wpisów czy też grafik. Powinno także, a może nawet przede wszystkim znaleźć odzwierciedlenie w materiałach wideo, które umieszczacie w sieci.

Tyle na początek, o YouTube jeszcze będzie niejeden wpis także… stay tuned.

źródło tableka: wirtualnemedia.pl

Comments

comments

Komentarze są wyłączone.